شرکت صنایع نیلوفر پلاستیک یزد با شعار «تبحر در کیفیت، تعهد در خدمت» و با هدف ارتقاء سطح کیفی محصولات تولیدی از طریق بکار گیری مواد اولیه مرغوب و افزایش بهره وری  در سال 1377 تاسیس گردید و در سال 1379 به بهره برداری رسید.
در سال 1385 با همت مدیران شـرکت و بهـره گیری از تجارب و تخصـص مهندسین ایرانی و خارجی تصمیم بر بکارگیری ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا گرفته شد و در همین سال چندین دستگاه پیشرفته از جمله دستگاه تولید نایلون سه لایه تا عرض ده متر جهت تولید پوشش گلخانه از شرکت  صاحب نام (KUNG HSING PLASTIC MACHINERY COLTD) در کشور تایوان خریداری گردید.
شركت صنایع نیلوفر پلاستیک یزد در حال حاضر دارای 8 خط توليد می باشد که عبارتند از:
  •     شش خط برای تولید نايلون های تك لايه
ما در این خطوط  قادر به توليد فيلم های نايلـون تا عرض 500 سانتيمتر و ضخامت 30 الی 220 ميكرون می باشیم كه برای مصارف گوناگـون از جمله  شرینک و بسته بندی انواع مواد غذایی و میوه جات و کیسه های پلاستیکی در کاربرد های گوناگون می باشد و انتخاب رنگ نایلون ها بنا به اختیار مشتریان در رنگهـای مختلف توليد میگردد. همچنین با استفاده از افزودنی های گوناگون قادر به افزایش کیفیت و استحکام محصولات هستیم.
  •     یک خط برای تولید نایلون های سه لایه
تولیدات ما در این خط نایلون‌های سه لایه تا عرض سه متر و ضخامت 40 الی 50 میکرون که شامل نایلون دوپوش و مالچ می‌باشد.
  •   یک خط برای تولید نایلون های سه لایه عریض
در این خط قادر به تولید انواع نایلون‌های سه لایه در کاربردهای مختلف مانند پوشش های گلخانه ای و نایلون های شرینک محصولات پتروشیمی و دیگر صنایع مرتبط هستیم. لازم به ذکر است  نایلون های عریض 10 متری که در صنعت كشاورزی و در پوشش گلخـانه ها و عایق بندی کف استخر ها  كاربرد وسيعی  دارد از جمله محصولات ما می باشد. همچنین بنابر درخواست مشتری قادر به بکار گیری افزودنی های گوناگون مانند افزودنی EVA ، UV، IR، AntiFog ، LD   و رنگهای مختلف  میباشیم  که با كيفيت بسيار بالايی که پدید می آید رقيبی جدی برای محصولات مشابه خارجی خواهیم بود.