جهت کسب اطلاعات بیشتر یا سفارش با شماره تلفن 35244005-035 تماس حاصل فرمائید.

 

پایدارکننده نور ماوراء بنفش (UV stabilizer)

 اين اشعه محدوده­ای از طيف نور خورشيد است که پس از طی ميليونها کيلومتر به ما می رسد. محدوده بینایی انسان بین 400 تا 700 نانومتر می­ باشد. اما پرتو UV در محدوده بينايی انسان نيست و نمی­توانيم آن را ببينيم و غالباً باعث تخریب اکسیداسیونی نوری پلاستیک­ها می­ شود، زیرا فتون­های نور UV می­تواند توسط پلیمرهای مختلف جذب شوند. جذب این پرتوها باعث تخریب پلاستیک­ها می­شود. این پدیده باعث تغیر به رنگ زرد، ایجاد کدورت در آن و کاهش خواص فیزیکی و مکانیکی می­گردد.
پایدار کننده های نور ماورإ بنفش (UV stabilizer) بمنظور محافظت به پلیمرهای مختلف در برابر این اشعه، اضافه می شوند و اکثر پایدار کننده­ های UV   از این طریق عمل می کنند که پرتو UV را جذب کرده و سپس آنرا به شکل کم انرژی­ تر پس می­دهند لذا این مکانسیم باعث کاهش تخریب پلاستیک می­شود.
این افزودنی طول عمر مفید پلاستیک گلخانه را افزایش داده و بسته به طول عمر مورد نظر، ضخامت و منطقه جغرافیایی، از نوع و مقدار UV مشخصی استفاده می شود.

کوپلیمرهای اتیلن وینیل استات(EVA)

در تولید فیلم های گلخانه­ای برای رسیدن به شفافیت بالا، دوام، استحکام فیلم از این افزودنی استفاده می­شود که علاوه­ بر بهبود خواص ذکر شده، باعث اثر بخشی گرمایی و انتخاب پذیری نوری بالاتر در فیلم می­شود که این باعث رشد بهتر محصولات گلخانه­ای می گردد.
شایان ذکر است EVA می­تواند مقاومت حرارتی پلاستیک را در قسمت­هایی که در تماس با ساختار فلزی گلخانه است را افزایش دهد.

ضد مه (mist/drip/Anti-Fog)

اصطلاح مه (Fog) زمانی استفاده می­شود که بخار آب روی سطوح شفاف مانند فیلم­ پلاستیک به شکل قطرات ریز و درشت ایجاد گردد. دلیل آن که ما آب را به شکل قطراتی روی سطح فیلم پلاستیکی می­بینیم، در کنار تفاوت رطوبت و دما، تفاوت بین تنش سطحی آب و تنش سطحی پلیمر می­باشد.
افزودنی ضد مه (Anti-Fog) در حین فرایند تولید به فرمولاسیون اضافه شده که در مراحل بعدی به سطح فیلم مهاجرت می­کند. این افزودنی تنش سطحی پلاستیک را افزایش می­دهد، از طرفی میزان اندکی از این افزودنی در قطرات آب حل شده و تنش سطحی آب را کاهش می­دهد، این باعث نزدیک شدن تنش­های سطحی آب و فیلم شده که در نهایت منجر به تشکیل یک لایه پیوسته آب روی فیلم و شفافیت آن می­شود.
استفاده از افزودنی ضد مه علاوه بر بهبود عبور نور نتایج زیر را نیز در پی دارد:
•    رشد بيشتر گياه
•    افزايش بازدهي خاک
•    کاهش ريزش قطرات
•    کاهش تخريب محصولات کشاورزی
•    کاهش آفت گياهان
•    اثربخشي بيشتر نور

جاذب نور مادون قرمز(IR)

در طول روز هوای داخل گلخانه بدلیل تابش نور خورشید گرم می­شود و در شب هنگام با سرد شدن هوا، خروج گرما از گلخانه توسط تابش خارج می­ شود که این تابش در محدوده نور فروسرخ قراردارد.
 
برای جلوگیری از این پدیده از افزودنی مادون قرمز استفاده می­شود. این افزودنی مسیر خروج اشعه IR را سد نموده و از بروز تغییرات دما در طول شبانه روز جلوگیری می­ نماید. علاوه بر این موضوع، باعث کاهش میزان مصرف سوخت برای تأمین دمای گلخانه نیز می­شود.

افزودنی منتشر کننده نور(Light Diffusion Additive)

با افزایش این افزودنی به فرمولاسیون باعث توزیع یکنواخت نور در داخل گلخانه می­شود که مزایای زیر در پی دارد:
•    افزايش بازدهي فتوسنتز گياه به دليل دسترسي قسمت هاي زيرين گياه به نور
•    جلوگيري از رشد گياه به سمت نور و رشد يکنواخت تر گياه
•    کاهش آفتاب سوختگي شکوفه ها و برگ ها

آنتی ویروس(Anti-virus)

اين افزودني با بلوکه کردن نور UV تا 380 نانومتر، باعث ميگردد حشرات بينايي خود را داخل گلخانه  از دست داده و از آلودگي هاي قارچي، ويروسي و تخريب محصولات که بخاطر حضور مگس سفيد، شته، عنکبوت قرمز و ديگر آفتها ميشوند، جلوگيري مينمايد. در نتيجه باعث کاهش قابل توجي در ميزان مصرف سموم کشاورزي نيز مي گردد.
لازم به ذکر است در مواردي که گياهاني که براي گرده افشاني از حشرات استفاده ميکنند از اين افزودني نبايد استفاده شود.

Anti-static

شارژ الکتروستاتيک اغلب به دليل اصطکاک بين سطوح پديد مي آيد که ممکن است از باز شدن فيلم در مراحل بسته بندي ممانعت به عمل آورد، علاوه بر اين کاهش شارژ الکتروستاتيک از تجمع گرد و غبار روي فيلم جلوگيري مي نمايد.

Anti-slip/block

در توليد فيلم هاي پلاستيک عدم چسبندگي لايه ها و سهولت باز شدن فيلم از روي رول بسيار داراي اهميت مي باشد، لايه هاي پلاستيک تمايل زيادي به چسبيدن به يکديگر دارند. اضافه کردن اين افزودني از بروز اين پديده جلوگيري مي نمايد و باعث بهبود موارد زير مي گردد:
•    سهولت باز شدن از روي رول
•    کاهش اصطکاک بين لايه ها